Resultat 2019

Långa stigen Herrar 9 km Vit Nummerlapp
Plac Startnr Förnamn Efternamn Förening Måltid Sluttid
1 17 Edwin Malm SCA Skog 13:02:16 00:47:16
2 27 Niklas Markström Skellefteå XC 13:07:41 00:52:41
3 18 Rasmus Larsson SCA Skog 13:07:57 00:52:57
4 39 Ola Lindström Stenvalls trä 13:08:23 00:53:23
5 35 Kennet Edlund Light force 13:08:55 00:53:55
6 34 Nils Nilsson Stenvalls Trä 13:09:28 00:54:28
7 12 Mattias Larsson SCA Skog 13:11:15 00:56:15
8 29 Henrik Sjölund Svedjan 13:12:43 00:57:43
9 32 Mattias Sundqvist Malå 13:14:17 00:59:17
10 2 Patrik Eriksson Boliden 13:16:02 01:01:02
11 28 Jörgen Lundmark Boliden 13:16:19 01:01:19
12 38 Melker Hultdin IFK Umeå 13:16:40 01:01:40
13 15 Ola Stenlund SCA Skog 13:16:52 01:01:52
14 8 Erik Lindgren Boliden 13:17:55 01:02:55
15 9 Per Harnesk SCA Skog 13:17:59 01:02:59
16 33 Simon Lundmark Björklund IF 13:18:00 01:03:00
17 7 Joel Hedberg Skellefteå Crossfit 13:18:15 01:03:15
18 5 Leopold Hallnor IFK Arvidsjaur Skidor 13:18:19 01:03:19
19 6 Nils Jernelius   13:19:12 01:04:12
20 11 Tord Nilsson SCA Skog 13:19:44 01:04:44
21 36 Jens Olsson Boliden 13:19:49 01:04:49
22 37 Robert Strandberg Kusmark 13:21:30 01:06:30
23 129 Bertan Jonsson   13:22:58 01:07:58
24 43 David Larsson Kokträsk SK 13:23:25 01:08:25
25 30 Per Vänstedt Hundberg SK 13:25:02 01:10:02
26 19 Robin Lundholm SCA Skog 13:26:03 01:11:03
27 31 Gabriel Lindgren Adak SK 13:26:24 01:11:24
28 3 Gabriel Norman   13:27:01 01:12:01
29 40 Nils Lindsköld Brännliden 2 13:27:47 01:12:47
30 23 Markus Lindberg SCA Skog 13:30:04 01:15:04
31 42 Robin Skoog Rusksele SK 13:34:15 01:19:15
Långa stigen Damer 9 km     Vit Nummerlapp
Plac Startnr Förnamn Efternamn Förening Måltid Sluttid
1 88 Elin Henriksson Skellefte Skidklubb 13:09:50 00:54:50
2 75 Sandra Malm Boliden 13:14:26 00:59:26
3 78 Eva Nyström Fristad 13:16:05 01:01:05
4 84 Stina Edejern   13:17:52 01:02:52
5 77 Malin Kondradsson Malå 13:18:39 01:03:39
6 87 Emma Lindfors Norsjö 13:19:06 01:04:06
7 80 Carolin Palomaa SCA Skog 13:19:18 01:04:18
8 76 Eva Tjäder Skellefteå AIK Friidrott 13:22:13 01:07:13
9 73 Veronica Svahn   13:26:00 01:11:00
10 83 Sara E Norström   13:26:53 01:11:53
11 82 Nina Hedman   13:35:35 01:20:35
12 81 Jenny Enefjäll   13:45:39 01:30:39
Halva stigen Motion 5 km Vit Nummerlapp
Plac Startnr Förnamn Efternamn Förening Måltid Sluttid
1 116 Sander Forslund Adak SK 12:44:44 00:29:44
2 121 Peder Norberg Adak 12:45:26 00:30:26
3 122 Ricky Forslund Setra 12:45:37 00:30:37
4 114 Erika Larsson Boliden 12:47:20 00:32:20
5 131 Lars Henriksson Skellefte Skidklubb 12:47:37 00:32:37
6 115 Mikael Forsgren LBF 12:48:05 00:33:05
7 127 Vilmer Malm SCA Skog 12:48:11 00:33:11
8 107 Melker Eriksson Lycksele Löparklubb 12:48:13 00:33:13
9 124 Liam Lundholm Norsjö 12:48:49 00:33:49
10 125 Malin Eriksson Norsjö 12:48:50 00:33:50
11 123 Gustav Lindström Stenvalls trä 12:50:24 00:35:24
12 120 Kent Sandström Persson Båt 12:50:52 00:35:52
13 119 Malin Lundkvist Bouvratje SK 12:52:00 00:37:00
14 106 Joel Lindgren Adak Såg 12:52:24 00:37:24
15 111 Gunilla Persson Persson Båt 12:52:43 00:37:43
16 128 Malin Flodin Sorsele SK 12:53:08 00:38:08
17 104 Roland Swahn Adak Såg 12:53:22 00:38:22
18 117 Samson Forslund Adak SK 12:53:32 00:38:32
19 118 Malena Forslund SETRA 12:53:34 00:38:34
20 109 Jennie Eriksson Lycksele Löparklubb 12:53:51 00:38:51
21 112 Margareta Harnesk SCA Skog 12:55:18 00:40:18
22 113 Lisa Solfeldt SETRA 12:56:33 00:41:33
23 126 Alexandra Larsson   12:58:33 00:43:33
24 105 Magdalena Lindgren Swahn Adak Såg 13:00:15 00:45:15
25 130 Angelica Lindberg   13:09:55 00:54:55
26 108 Nicklas Eriksson Lycksele Löparklubb 13:10:02 00:55:02